LTW Music
acoustic band
Poslat článek emailem Verze pro tiskárnu

Radek TOMÁŠEK

Zpěvák, kytarista, autor písní, od roku 2006 příležitostně vystupuje s LTW

O jeho dalších aktivitách a projektech viz též www.radektomasek.cz
V dalším je článek Slávky Vytiskové o společném vystoupení v Salmovské literární kavárně.


Letní žár koncem října?

I to je možné, když Jitka Vrbová rozbalí s vějířem v ruce v přeplněné Salmovské literární kavárně klasický "Summertime", návštěvníci se kývají do rytmu a užívají si pohody navzdory nevlídnému chladu podzimní Prahy, protože si v duchu jižansky líně notují: "Léta žár, život zdá se hned krásný..."

fotka z Radkova webu
                                                                 Foto: Dušan Dostál

V Salmovské je naše přední country a jazzová zpěvačka ke slyšení docela pravidelně, vystupuje tu s triem ve složení: Vladimír Tomek (kytara), Tomáš Lorenc (basa) a Jiří Waters (harmonika) a s pestrým repertoárem, kde se střídají skladby jako již zmíněný "Summertime" nebo nádherná "Georgia" s Ježkovým "Kloboukem ve křoví" či písničkami z repertoáru Evy Olmerové.

Zpěvačku Jitku Vrbovou vystřídal ve druhé půlce večera hostující Radek Tomášek - a ona ho mile uvedla: "Po přestávce přijde Radek, pusinka zlatá!" I Radek se v Salmovské cítí jako doma, vždyť ji (už před téměř 10 lety) otevíral a pak tu pár let vystupoval, mj. i s Tomášem Lorencem. Radek začal své sólové vystoupení rovnou taky svou žhavou španělskou sérií (Cikán, María-Isabél), pak si, podporován triem Tomek-Lorenc-Waters, zavzpomínal na Rangers (Kingstontown pochopitelně doprovázel mohutný sbor), mocný potlesk pak vyvolal i King of the Road v originále. Radek byl mile zaskočen, když i jeho vlastní "Pod šedou oblohou" znalo a zpívalo tolik posluchačů. Při vytleskané závěrečné "Žádné jiné" už se nedivil, jen se skromně usmíval.

autor článku :  Slávka Vytisková

Radek jede v Lehkých Topných Wolejích! - leden 2011

Nejen to - navíc si pochvaluje spolupráci. Vysvětlení je prosté, ve středu

19. ledna 2011,

si Radka pozvala do Salmovské literární kavárny parta, která si tak někdy v legraci říká:

LTW = Tomáš Lorenc (basa), Vláďa Tomek (kytara) a Jirka Waters (foukačky)

. Tohle akustické trio je v Salmovské doma, obvykle s nimi ale vystupuje zpěvačka Jitka Vrbová (momentálně v péči lékařů, jak avizovala už v Semaforu).

 Převzato z    www.radektomasek.cz

Sdílej to!