LTW Music
acoustic band
Poslat článek emailem Verze pro tiskárnu

Mami Basta

Mami
Mami

Ojedinělá spolupráce s hostem z Madagaskaru....

Zprávu o jeho vítězství v soutěži muzikantů zemí Indického oceánu 2009 najdete zde.

Info o tomto hudebníkovi z Madagaskaru najdete také na http://www.myspace.com/mamibasta. V dalším textu je přiložena recenze ze Mlejna a dvě videa z vystoupení v Salmovské literární kavárně.


Madagaskarské sluníčko ve Mlejně

Nebývá tak častým jevem, aby u nás vystupovali umělci z jižní polokoule. Koncert madagaskarského zpěváka a hudebníka Mami Bastà a pražské folk-jazzové skupiny LTW, pořádaný 11. ledna v Klubu Mlejn, měl příjemnou gradaci a byl prosvícený a proteplený africkým sluníčkem.

 

Po úvodním bloku LTW hrál Mami Bastà na kytaru a harmoniku vlastní malgašské písně inspirované tradiční hudbou. Zpíval o ztracené a znovu nalezené lásce, o nesnadném životě ostrovanů, o vztazích a místních zvycích. To vše ve své rodné malgaštině, pro Evropana prapodivném jazyce s jednoslabičnými nebo naopak mnohoslabičnými slovy, kde není jasné, zda se mluví o pozitivních či negativních emocích. Porozumět textům pomáhal svým laskavým výkladem basista skupiny LTW Tomáš Lorenc.

Ve druhé části se střetl svět u nás běžných hudebních postupů se světem lidové tvořivosti vzdálené země. Mami Bastà zahrál jednu svou píseň nejprve sám a poté znovu s LTW. Výsledek společného jamování byl velice zajímavý a rozhodně musel diváky nadchnout.

Martin Douša, vedoucí produkce KD Mlejn ·

 

 

 

 

 

Sdílej to!